

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.003 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Length | 8 mm |
| Width | 4.4958 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.6002 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 10 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.003 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 3339
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54459
Ext.Price$0.54459
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54459 | $0.54459 |
| 10 | $0.37873 | $3.78730 |
| 25 | $0.37673 | $9.41825 |
| 50 | $0.37474 | $18.73700 |
| 100 | $0.37275 | $37.27500 |
| 300 | $0.35480 | $106.44000 |
| 500 | $0.33772 | $168.86000 |
| 1000 | $0.32146 | $321.46000 |
| 3000 | $0.31237 | $937.11000 |
| 5000 | $0.30354 | $1517.70000 |
| 10000 | $0.29495 | $2949.50000 |
